TelForceOne rozszerza działalność w segmencie profesjonalnego oświetlenia LED

TelForceOne rozszerza działalność w segmencie profesjonalnego oświetlenia LED

15 stycznia spółka zaprezentuje pionierską, wielkopowierzchniową halową instalację oświetleniową LED bezpośrednio zasilaną  z paneli fotowoltaicznych (LED+PV).

Oferowane pod marką Force Light systemy oświetleniowe w technologii LED przeznaczone są do eksploatacji w obiektach przemysłowych, biurowych, centrach handlowych oraz przy oświetleniu terenów otwartych.

Energooszczędne oświetlenie to nie moda czy krótkoterminowy trend. To przede wszystkim znacząca redukcja kosztów zarówno dla dużych korporacji, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Są to oszczędności kosztów oświetlenia powierzchni przemysłowych i handlowych na poziomie nawet 70% w skali roku, a okres zwrotu wszystkich nakładów inwestycyjnych zamyka się w dwóch latach – mówi Wiesław Żywicki, wiceprezes zarządu TelForceOne.

W czwartek, 15 stycznia 2015 r., swoją premierę będzie miała pierwsza wielkopowierzchniowa halowa instalacja oświetleniowa LED+PV.

To innowacja w skali światowej. Jako pierwsi postanowiliśmy przenieść energię słoneczną bezpośrednio z paneli fotowoltaicznych do źródeł światła LED, pomijając przy tym drogie i mało efektywne w takiej skali akumulatory. Do tej pory zarejestrowaliśmy już 5 zgłoszeń  patentowych, chroniących naszą technologię – wyjaśnia dr inż. Janusz Jackiewicz, dyrektor techniczny rozwijający markę Force Light.

Pomysł i solidne, energooszczędne wykonanie już doceniają światowe korporacje. Wśród klientów i użytkowników w zakresie  oświetlenia LED Force Light  produkowanego przez TelForceOne znajduje się m.in. BOSCH (kompleksowa modernizacja oświetlenia hali do produkcji sprzętu AGD o powierzchni ponad 10 tys. m2 w Łodzi), AUCHAN (kompleksowa modernizacja oświetlenia w wybranych halach w południowo-zachodniej Polsce), Japan Tabacco International JTI (kompleksowa modernizacja oświetlenia największej europejskiej hali produkcyjnej  koncernu o powierzchni ponad 10 tys. m 2)  i Tauron (dostawa opraw ulicznych LED dla wykonawców inwestycji wymiany oświetlenia ulicznego we Wrocławiu).

Klientom oferowany jest pełen zakres usług, pozwalający na wdrożenie oraz użytkowanie systemu – począwszy od audytu dotychczasowych rozwiązań  oświetleniowych, poprzez projektowanie, dostarczanie komponentów, instalację, serwis oraz obsługę automatyki. Ponadto, w porozumieniu z bankami oferowane jest pełne finansowanie inwestycji w modelu spłaty opartym głównie na oszczędnościach  kosztów energii.

Elementami jakie wyróżniają proponowane przez nas przemysłowe systemy oświetleniowe LED to przede wszystkim zoptymalizowane koszty ich wdrożenia oraz dłuższa żywotność lamp dzięki usunięciu zbędnych zasilaczy. Dzięki możliwości instalacji paneli fotowoltaicznych na fasadach budynków systemy znacząco zyskują one na swojej efektywności – dodaje dr inż. Janusz Jackiewicz.

Nad marką Force Light od kilku kwartałów pracuje zespół doświadczonych specjalistów. Spółka współpracuje także z  polskimi ośrodkami badawczymi .

Aktywna obecność w segmentach rynku o dużym potencjale rozwoju to istotny element naszej strategii. Staramy się znaleźć niszę, a następnie opracować rozwiązanie, które pozwoli nam ją efektywnie zagospodarować. Pokazaliśmy to szczególnie przy aparatach komórkowych o uproszczonej funkcjonalności i atrakcyjnych cenowo smartfonach o jakości analogicznej do urządzeń światowych marek. Zawarte kontrakty już na obecnym etapie pokazują, że i tym razem odnieśliśmy sukces – mówi Wiesław Żywicki.