Triathlon IT po raz trzeci z AB

Triathlon IT po raz trzeci z AB

Triathlon IT 2016 to jedno z najciekawszych wydarzeń sportowych dla branży IT. Trzecia już edycja zawodów odbyła się 17 czerwca nad jeziorem Powidzkim w Wielkopolsce.

 

Wśród kilkuset zawodników wystartowało aż 12 zawodników z AB. Wrocławski lider dystrybucji w Europie Środkowo – Wschodniej po raz trzeci był Partnerem biznesowym Triathlon IT.

Tradycyjnie zawody odbyły się na dwóch dystansach: olimpijskim (pływanie 1 500 m, rower 40 km, bieg 10 km) oraz sprinterskim (pływanie 750 m, rower 20 km, bieg 5 km). W ostrej, lecz sportowej rywalizacji najwyższą lokatę uzyskał Robert Sztur, który zajął 5. miejsce na dystansie olimpijskim. Z  kolei wśród kobiet najlepiej spisała się Marzena Urbaniak, która była piąta w sprincie. Drużyna AB również spisała się wyśmienicie, zajmując 5. miejsce na dystansie sprinterskim. Do bardzo udanych można zaliczyć również występ Grzegorza Nowaka, który zajął 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Zawody nad jeziorem Powidzkim to największa w Polsce impreza triathlonowa skierowana do branży IT. Od samego początku spółka AB jest nie tylko partnerem biznesowym wydarzenia, ale także jej pracownicy startują we wszystkich kategoriach rywalizacji. Jako drużyna AB uzyskali dobre wyniki dzięki regularnym, trwającym wiele tygodni treningom – pływackim, rowerowym oraz biegowym. W tych treningach mogli liczyć na wsparcie pracodawcy, który zapewnił m.in. warunki do profesjonalnego treningu pływackiego.

Po zawodach uczestnicy wzięli udział w panelach dyskusyjnych oraz integracyjnym branżowym spotkaniu Sport&Business Party. Sprawdzona już formuła wydarzenia, która łączy sport i biznes, nie tylko buduje relacje zawodowe, ale również motywuje do osobistego sukcesu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowego sukcesu.

***

Grupa kapitałowa AB plasuje się w czołówce największych dystrybutorów IT/AGD/RTV i zabawek w Europie. Prowadzi działalność operacyjną w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Od 2006 roku spółka AB S.A. jest notowana na GPW.
Więcej informacji na temat spółki można znaleźć na stronie www.ab.pl