Wrocławski KRUK wzleciał na szczyt. Polski Czempion został Giełdową Spółką Roku

Wrocławski KRUK wzleciał na szczyt. Polski Czempion został Giełdową Spółką Roku

krukKRUK, uczestnik Polskiego Czempiona, zdobył pierwsze miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku, organizowanym przez dziennik „Puls Biznesu”. Specjaliści giełdowi docenili m.in. model biznesowy i kompetencje zarządu spółki.
Wrocławski KRUK zajął najwyższe miejsce w tegorocznej edycji rankingu Giełdowa Spółka Roku, przeprowadzonego już po raz szesnasty przez dziennik „Puls Biznesu”. Ranking powstał na podstawie ocen 130 specjalistów giełdowych – analityków giełdowych, doradców inwestycyjnych, maklerów czy przedstawicieli funduszy inwestycyjnych.
Ankietowani oceniali spółki w pięciu kategoriach: kompetencji zarządu, jakości produktów i usług, relacji inwestorskich, perspektyw rozwoju oraz sukcesu w 2014 roku. KRUK zajął pozycję na podium w czterech z nich.
W porównaniu z poprzednią edycją rankingu, KRUK awansował o cztery pozycje. To pierwszy raz kiedy firma z branży zarządzania należnościami zdobyła tak prestiżową nagrodę.
Firma ze stolicy Dolnego Śląska została doceniona przede wszystkim za oryginalną strategię i jakość usług, a także znakomite efekty: potrojenie przychodów i czterokrotne zwiększenie zysku netto w ostatnich pięciu latach. Ankietowani docenili również kadrę zarządzającą spółki.
Dodajmy, że na czołowych miejscach w rankingu „Pulsu Biznesu” – tuż za wrocławską spółką windykacyjną – znalazła się także odzieżowo-jubilerska Vistula Group oraz deweloperska firma Robyg.
– Za sukcesem naszego biznesu stoi przede wszystkim ciężka praca i codzienne budowanie firmy. Ważna jest też pasja i zaangażowanie w to, co się robi – mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A.
Prezes wrocławskiej firmy podkreśla, że szczególnie cieszy go droga, jaką pokonał KRUK w minionych latach.
– Jestem z tych, którzy wierzą, że małymi łyżeczkami można się całkiem nieźle najeść. Każdego dnia, niestrudzenie, staramy się być coraz lepszą firmą, wychodzić na przeciw naszym klientom. Jeszcze kilka lat temu, kiedy przekonywaliśmy do naszego modelu biznesowego, jakim jest rozkładanie długów na raty, nasza strategia nie była zachęcająca dla części inwestorów. Dziś możemy pochwalić się silnym rokrocznym wzrostem, który potwierdza, że nasi klienci chcą spłacać swoje zobowiązania, trzeba im to tylko umożliwić – dodaje Krupa.
Wrocławski KRUK jest liderem rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Poza Polską spółka jest obecna w Rumunii, Czechach oraz na Słowacji, a niedawno – jak już donosiliśmy – weszła również na rynek niemiecki.
Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, jej celem jest bycie jedną z trzech największych w Europie firm zarządzających wierzytelnościami.
–  W dalszym ciągu będziemy prowadzić analizy, wytypowaliśmy kilka kolejnych z dużym segmentem konsumenckim, w tym: Hiszpanię, Portugalię, Turcję, Wielką Brytanię, Włochy oraz Brazylię. To nie oznacza jednak, że będziemy rezygnować z innych rynków zagranicznych i lista ta może się wydłużać – mówił niedawno Piotr Krupa.
Przypomnijmy również, że wrocławska firma zanotowała w zeszłym roku rekordowe wyniki finansowe.